Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Adventury

World War 1990 - česká adventura roku?

Obrázek “http://plnehry.idnes.cz/obrazek/worldw3a.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Kdybychom se v období kolem sametové revoluce dočkali 3. světové války, jak by probíhala a dopadla? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví adept na nejlepší českou adventuru za letošní rok - netrpělivě očekávaná World War 1990.
Na nedostatek dobrých českých adventur si v poslední době nemusíme ani přinejmenším stěžovat. On byl obecně letošní rok na kvalitní adventurní dílka celkově bohatý – dočkali jsme se zajímavého Únosu, dlouho odkládaného Doktora Bohuše a také World War 1990, což by vše mělo doufejme ke konci roku vyvrcholit vydáním precizních Pěti Kouzlených Amuletů. Jestli tomu tak skutečně bude, to je ještě stále ve hvězdách, pojďme se tedy raději věnovat dílku dnešnímu - jak obstojí v přetěžké konkurenci?
 
Jak tedy již samotný název napovídá, prostřednictvím této gamesky se podíváte o několik málo let nazpátek, přesněji do období kolem roku 1990, kde právě vrcholí fiktivní třetí světová válka. Vše začalo zdaleka nevinně již na konci roku 1985, kdy SSSR pomalu, ale jistě, ztrácí dech a taktéž jistou mocenskou nadvládu, čehož hbitě využívá Západní Německo. Jeho síla se o několik let později ještě násobí a obohacuje o nové druhy jednotek, když dojde ke spojení Západního a Východního Německa. Nově vzniklý celistvý stát si je své moci moc dobře vědom, proto se přesouvá směrem k tehdejšímu Československu, kterému však zpočátku z obav před útokem Německa nechce prakticky žádný ze států pomoct, tudíž nezbývá nic jiného než se obrátit na SSSR, kteří se nás snaží alespoň v rámci možností bránit. Jak to však dopadne? To závisí z velké části především na vás!

World War 1990Vše tedy začíná vcelku nevinně na klidné louce u menší chaloupky, z níž se přesunete k postaršímu dřevorubci, kde je připraven hned první úkol, který však bude jednoduchý jako facka, tudíž se s jeho řešením dlouho nezapotíte a můžete nasednout na opodál stojící motocykl a posunout se spolu s ním o několik kilometrů dále. Nutno dodat že nepůjde ani zdaleka o váš neustálý dopravní prostředek, neboť jej budete moci využívat pouze pro potřeby uražení cesty mezi dřevorubcovými kládami a úkrytem, kde jsou vězněni vaši nepřátelé. Ty mimochodem musíte drobnou lstí osvobodit. Následovat bude kupříkladu třeba návštěva obchodu s barvami, zapíchnutí či zastřelení německého vojáka a spousta dalších neméně nebezpečných akcí, s nimiž si budete muset poradit.

Co by to bylo za adventura bez pořádné kopy logických úkolů a těch si ve World War 1990 užijete opravdu dosytnosti. Ačkoliv se neřadí ani zdaleka k těm úplně nejzáludnějším, leckdy se u nich dosti zapotíte, a to i případě, že se vesměs jedná o vcelku logické spojování předmětů. Svůj podíl na tom dosti často nese také nezřetelnost jednotlivých objektů, jež musíte sebrat – hledat totiž na obrovském domě jeden jediný hřebík, jež byste mohli následně kleštěmi uvolnit, není opravdu nic přehnaně zábavného. Ovšem v celkovém měřítku se jedná asi o jediný výraznější klad celé hry, nepočítám-li ještě její značnou příběhovou linearitu.

World War 1990Technická stránka titulu je vskutku výborná, jak můžete posoudit z okolních screenshotů a jak bylo ostatně také patrné z působivých obrázků, jimiž byli fanoušci a nedočkaví hráči v průběhu vývoje zásobováni. Počet lokací není ani zdaleka nejmenší, což rozhodně potěší. Stejně tak i modely postav jsou vcelku obstojné, ovšem s jejich rozpohybováním je to již o něco horší. Tyto drobné neduhy však zcela vyvažuje dobře vyvedený dabing, který je přítomen jak v úvodním intru, tak v průběhu celé hry. V celkovém měřítku se jedná o velice zdařilý projekt, což se ostatně od natolik mohutného uskupení více než desítky nezávislých vývojářů dalo čekat. Co se však týče odpovědi na otázku nastíněnou v nadpisu dnešní recenze – tedy jedná-li se snad o českou adventuru roku – s tou nebudu ještě raději spěchat, co kdybychom se přeci jen dočkali Pěti Kouzelných Amuletů? :-)

Jak si jistě můžete všimnout, hra je dodávána ve dvou verzích, přičemž ta menší se od High verze liší pouze v kvalitě hudební části a možná narazíte na nějaký ten osekaný song. Jinak jsou obě verze zcela totožné. Přeji příjemnou zábavu!

World War 1990
Výrobce: A-Studio
Status: freeware
Sys. požadavky: Procesor 500 Mhz, 64 MB RAM
Platforma: Windows
Homepage: homepage
Download High verze(85 MB) | Medium verze(49 MB)
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší