Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Akční

Sauerbraten - 3D akce, která stojí za hřích

Sauerbraten Znáte střílečku Cube? Patří k těm nejlepším 3D akcím, jež jsou zdarma, a nyní tu máme její druhou verzi. Nabízí spoustu map, klasický deatchmatch, velké množství nepřátel a výbornou akci během které odpustíte autorům některé chybky a nedostatky. Připravte si brokovnici, čerti vylézají...

 

 

 

 

HODNOCENÍ

9/10
NÁŘEZ

SauerbratenStejně jako mezi komerčními 3D střílečkami kralují série Quake či Unreal, má i oblast freeware her svého panovníka – střílečku Cube. Ten je však hrou jen na půl a je vyvíjen pod licencí open-source jako stejnojmenný engine. Střílečky jsou však plytký žánr a naházet pár zbraní a potvor do arény bohatě stačí. Autor Cube však dokončil novou generaci tohoto enginu s názvem Sauerbraten. Usnadnění by měl přinést hlavně vývojářům, ale i hráči by měli změny poznat v lepší vizuální stránce. Zatímco první verze sloužili hlavně k testování, nyní byl implementován singleplayer i multiplayer a my se hře můžeme blíže podívat na zoubek.

SauerbratenIhned po spuštění se dostanete rovnou do jedné z arén. Nejspíš vás ihned oslní 3D grafika, která je na freeware poměry opravdu výtečná, ale o tom se ještě zmíním. Po chvilce brouzdání pochopíte, že aréna je prázdná a má stejnou funkci jako průlety před každým kolem v Unreal Tournament. Teprve z menu si můžete zvolit hru v singleplayeru nebo multiplayeru. Hra pro jednoho hráče je však trochu zavádějící pojem. Nečekají vás žádné naskriptované mise nebo úkoly a jedná se vlastně o prostý deathmatch s počítačem ovládanými protivníky. Ten má trochu podivná pravidla a bohužel jedinou volbu: vítězství na počet fragů. Jeho počet, stejně jako množství a agresivita nepřátel lze nastavit pomocí úrovně skillu, ale to je vše. Zdá se vám to málo? Máte pravdu. Uvidíme, zda do dalších verzí bude implementováno více herních módu nebo minimálně několik variant deathmatche. Vlastně by stačila i průběžná statistika. V současné verzi je hra doplněna o spoustu informací o enginu, FPS atd.

Sauerbraten Důležitou roli hrají v 3D střílečkách zbraně. Těch je zde hned několik a hlavně jsou hodně rozmanité, mají různou odezvu, sílu, rychlost nabíjení. Nechybí klasická brokovnice, pulsní puška, rotační automatická zbraň, raketomet, pistole a v nejhorších chvílích vás zachrání pěst. Zbraně a náboje sbíráte ve formě klasických poletujících krabiček jako v Quake 3. Autoři nezapomněli ani na dva druhy štítů a nezbytné lékárničky. Vaši soupeři se rekrutovali snad ze samotného pekla. Nechybí čerti, oranžová rohatá zvířátka, rytíři v brnění. I u soupeřů je obrovská variantu, která je odlišuje v pohybu, druhu používané zbraně, rychlosti a odolnosti proti kulkám. V těchto dvou stránkách je Sauerbraten opravdu propracovaný a vyrovná se i komerčním akcím.

SauerbratenJak jsem se již zmínil, grafika hry je úchvatná, i když na některých mapách (zejména venkovních) jsem se setkal s poskakujícími texturami a nízkou optimalizací. Těch bylo však jen několik a jinak jsou arény velmi rozmanité, snad by jim prospělo více efektů, ohňů a předmětů a jezdící plošiny. Hru však jistě bude třeba optimalizovat i v jiných částech, protože mi několikrát spadla do systému. Ve hře chybí hudba, ale zvuky nepřátel jsou nadmíru povedené a stojí za to se do nich zaposlouchat, samozřejmě z uctivé vzdálenosti. I když jsem Sauerbraten především kritizoval, grafická stránka hry a šíření v rámci opensource mi dávají jistotu, že po odstranění mušek se bude jednat o jednu z nejlepších 3D akcí, jež si můžete zdarma stáhnout. Už teď se podařilo udržet velikost v rozumné míře, takže si ji můžete sami vyzkoušet. Já vám to určitě doporučuji. 


Sauerbraten
Výrobce: Aard Apple
Status: freeware
Sys. požadavky: P800, 128 MB RAM
Platforma: Windows
Homepage:  http://sourceforge.net/projects/sauerbraten/
Download BonusWeb.cz (17 MB) | mirror
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší