Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Logické

CrissCross 2 – útok na vaši logiku

http://plnehry.idnes.cz/obrazek/crisscross2-3_th.jpgBezmála dva roky uplynuly od vydání prvního dílu logické hry CrissCross, která mezi hráči zaznamenala nebývalý úspěch. Toto „Scrabble po česku“ má nyní pokračování. Chcete vědět, jak druhý díl dopadl? Naváže na úspěchy svého předchůdce? To vše se dozvíte v naší recenzi.
Sledujete-li náš server Plné Hry alespoň trochu pravidelně, jistě vám nebude logická hra jménem CrissCross neznámá. Její první díl u vás sklidil nebývalý úspěch, proto se nelze divit tomu, že téměř ihned po jejím dokončení se autor rozhodl vytvořit pokračování. Aby mu práce ubíhala od rukou, postupně k sobě do týmu přibral několik dalších lidí a projekt se začal dále rozvíjet. Již v minulosti jsme vám přinesli první malou reklamní hru na motivy CrissCross 2 nazvanou P.B. Pong, krátce po ní následovaly první dojmy z hraní samotného CrissCross 2 a před pár dny jsme se v Žurnále zmínili o křtu, který proběhl minulý týden. A dnes máme tu čest vám exkluzívně představit druhý díl CrissCrossu v celé své kráse.

Pro ty, kteří s touto hrou prozatím vůbec neměli tu čest a dnes se o ní dozvídají poprvé, by se slušelo ji krátce popsat. Původní CrissCross byla jakási počítačová verze hodně populární hry Scrabble. Vaším úkolem bylo, stejně jako v deskové předloze, skládat z písmen abecedy jednotlivá slova tak, aby na sebe navazovala, přičemž čím více písmen slovo obsahovalo, tím větší počet bodů jste dostali, lapidárně řečeno. No a princip druhého dílu hry je skoro stejný, ale nepředbíhejme.

CrissCross 2Po krátkém intru s logy Flash Software a BonusWebu se ocitnete v lehce futuristickém menu s industriálním nádechem. Ovládat se dá buď pomocí klávesnice nebo myši a brzy také zjistíte, že je trochu atypické a pokud pootočíte kolečkem myši, jednotlivé položky v něm začnou rotovat. Až si dostatečně s touto finesou pohrajete (v každém z nás je přeci ještě kus dítěte, ne?:), můžete se vrhnout na prozkoumávání možností a voleb, které menu skýtá.

Absolutní přizpůsobivost, to je sousloví, které vám asi vyvstane v mysli, pokud se rozhodnete pro započetí nové hry, protože ještě předtím, než tak budete moci učinit, musíte si nastavit pár věcí. Nebo spíše můžete než musíte. A slovo pár také není nijak přesné, je jich doslova spousta! Všechny vám tu vyjmenovávat nebudu, poněvadž bychom tu mohli být opravdu dlouho, takže jen v krátkosti – vzhled vašeho avatara (cca. 10 možných), vaše jméno, časový limit na jednotlivé tahy, minimální délku slova, bodovou hodnotu daných písmen, typ desky, skin a tak dále a tak dále. Jak vidíte, možností tu je více než dost a vy máte tedy možnost si hru přizpůsobit zcela k obrazu svému.

CrissCross 2Hra je určena pro jednoho až čtyři reálné nebo počítačem ovládané hráče, takže je vcelku jedno, zdali jste doma sami nebo s rodinou, protože za všech okolností si můžete být jisti, že vám hra poskytne zábavu na dlouhou dobu. Rozhodnete-li se tedy hrát proti počítači, připravte se na to, že předem si budete muset vybrat jednu ze tří různých obtížností. Na tu nejlehčí počítačového oponenta pravděpodobně porazíte, máte-li obstojnou slovní zásobu, ale na tu nejtěžší se budete muset hodně namáhat, abyste uhráli co nejvyšší počet bodů. Síťová hra, bohužel, zatím není podporována, ale autoři nevylučují, že by ji někdy v budoucnu vydali formou patche.

Jste-li vášnivými hráči Scrabble či pokud jste hráli první díl hry, hrací deska pro vás nebude velkou neznámou, neboť vše je ztvárněno takovou formou, že i naprostý nováček dokáže bez dlouhého studování manuálu (ten je sice přiložen, ale řekl bych, že jej ani nevyužijete) pochopit, co má v který okamžik dělat. Princip hry tedy nebudu příliš popisovat (pokud vás přeci jenom zajímá přečtěte si recenzi prvního dílu nebo první dojmy z hraní „dvojky“, tam je vše popsáno), ale raději se zaměřím na výčet novinek a zlepšení. Oproti prvnímu dílu byl zvětšen slovník, s nímž hra disponuje. Nyní je existence všech 2-6 písmenných slov postavena na slovníku asociace Scrabble. Více jak šestipísmenná slova hra také podporuje, ale jejich existence je bez záruky. S tím také souvisí nové tlačítko Kontrola, po jehož stisku lze vyvolat kolonku, do níž lze napsat slovo a ověřit si jeho bytí. V případě, že budete v úzkých si můžete tlačítkem Tip nechat od počítače napovědět všechna slova a jejich bodové hodnoty, která lze složit z vašich aktuálních písmen. Navíc u dvou a třípísmenných slov si můžete nechat zobrazit jejich význam pouhým kliknutím na dané slovo na desce. Jako samozřejmost lze považovat možnost uložení / načtení hry a notaci jednotlivých tahů. V okamžiku, kdy hra regulérně skončí, do předem připraveného HTML souboru se vygenerují obsáhlé statistiky s podrobným zápisem z aktuálně skončené hry.

CrissCross 2Spolu s výtečnou hratelností a zábavností, kterou hra nabízí, drží krok i zpracování, na jehož adresu lze pět pouze chválu. Už samotný fakt, že hra podporuje skiny svědčí o tom, že si ji i po stránce zpracování můžete přizpůsobit tak, aby byla co nejvíce dle vašeho gusta. Prozatím jsou k dispozici skiny 3 a výhledově se počítá s tím, že další budou přibývat. Ostatně při troše zručnosti si můžete stvořit skin vlastní! Výsledný dojem perfektně podtrhuje směsice pěkných, většinou ambientních melodií.

Myslím, že není třeba nadále dlouze hovořit o této navýsost výtečné hře a určitě jste mezi řádky článku stačili vyčíst můj finální verdikt. Ano, CrissCross 2 nám všem opět ukázal, že olomoučtí autoři jsou jako tvůrci logických volně šiřitelných her nejlepší či alespoň jedni z nejlepších u nás (viz předchozí úspěchy her Dáma 1 a 2 od dalšího olomouckého týmu, Ignitronu). Máte-li tedy v lásce pořádně hutné logické hry, potažmo Scrabble, zcela určitě neuděláte chybu, pokud si hru CrissCross 2 stáhnete. I všem ostatním ji mohu s klidným srdcem doporučit, jde opravdu o dobrou oddychovou hru, kterou mohou hrát všichni lidé bez rozdílu věku. Takže přeji čistou mysl, spoustu nápadů a bohatou slovní zásobu!

Pozn.: Jste-li opravdoví milovníci Scrabble a tvořit slova v češtině vám nedělá problém, zkuste si stáhnout anglickou verzi hry a otestovat si, jak velká je vaše slovní zásoba v tomto světovém jazyku :o).
Pozn. 2:Pro všechny, kteří mají problémy se slovníkem hry je určen níže uvedený patch

CrissCross 2
Výrobce: Flash Software
Status: freeware
Sys. požadavky: Procesor 233 Mhz, 64 MB RAM
Platforma: Windows
Homepage: Hra nemá homepage
Hra: Základní verze (6,81 MB), Plná verze (12,5 MB), Patch 1.01 (0,2 MB)
Skiny: Modern (1,04 MB), Extrem (3,07 MB)
Angličtina na skin: classic (1,09 MB), modern (183 kB), extrem (365 kB)
Nový slovník pro hru od Vetešníka (1,42 MB)
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší