Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Logické

Stop Clock Drop – hrátky s časem

Obrázek “http://plnehry.idnes.cz/obrazek/stopclock_scrm01.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Hrát si s časem nikdy nebylo zábavnější, než ve skvělém logickém rychlíku Stop Clock Drop. Originální variace na Lines, Tetris a jim podobné chytí a nepustí. Bez nějakého přehánění, tohle je horký kandidát na logickou hru roku.
Stop Clock Drop. Úderný, strohý název – a za ním se skrývá bez nějakého přehánění jeden z nejlepších logických rychlíků všech dob. Kam se hrabe Tetris, kam se hrabou Lines: kdo jednou ochutná vítězný titul serverem Acoders vyhlášené soutěže v programování, zapomene na dlouho na veškerou žánrovou konkurenci. A protože pecky takového kalibru není třeba zdlouhavě uvádět, honem k hernímu systému jako takovému. Nádoba tvaru alchymistické baňky je rozdělena na čtvercová pole, kam dopadají shora v pravidelných intervalech různobarevné kameny. Kurzor, který se ovládá šipkami na klávesnici, má podobu čtverce 2x2 políčka. Tím lze vždy sebrat naráz kameny na daném úseku herního pole, následně je otoči po či proti směru hodinových ručiček a někde jinde položit. Pokud na daném místě už nějaký jiný kámen leží, samozřejmě se označí namísto vypuštěné skupinky. Cílem je pohybovat kameny tak elegantně, aby se co nejdéle udrželo prázdné hrdlo nádoby a na počítadlo skóre se zapsaly co nejvyšší číslice.

Stop Clock Drop Bodového zisku a zmizení kamenů lze dosáhnout jednoduše – když se na čtverec 2x2 dostanou jen samé stejné barvy. Takto uzavřeno by to znamenalo, že je Stop Clock Drop jen mírně upraveným klonem klasiky Lines, nicméně ve skutečnosti je herní systém mnohem složitější a komplikovanější. Po odehrání čtveřice se daná políčka lehce zbarví a na ubíhající hodiny v levém horním rohu obrazovky se zapíše "ozvěna". Když ručička oběhne ciferník a vrátí se k bodu, kdy byla čtveřice odpálena, objeví se její echo na herním plánu a pokud se v blízkosti nachází dvojice kamenů stejné barvy, dojde k "echo kombo" bonusu, který ji odpálí. Úplně nejvýhodnější je pak vytvořit těsně časově za sebou a těsně místně vedle sebe ozvěny dvě a ve chvíli, kdy probíhají, je navzájem propojit jinou čtveřicí. Další bonusy pak lze získat za souběžné odpalování více čtveřic a kombinace většího počtu kamenů s echo-mosty.

Stop Clock Drop Zní to komplikovaně? JE to složité a těžké na orientaci, po pár minutách ale základy pochopí každý – a kdo se do hry ponoří, je ztracen. Nejprve bude pilovat své dovednosti v survival módu pro jednoho hráče, následně si zkusí neuvěřitelně záživný multiplayerový soubor, kde si hráči navzájem odesílají kameny a různě si škodí, a pak se opět vrátí k survivalu a bude si zvyšovat obtížnost a rychlost padání prakticky až do nekonečna. Precizní grafické zpracování a vynikající ozvučení je v kontextu perfektního herního systému už tak nějak samozřejmostí. Stop Clock Drop je špičkovou, naprosto strhující a přitom velice originální gameskou, která si zaslouží nejvyšší pozornost. Zní to jako plácání prázdné slámy, ale už pár minut hraní a první tutoriály dokázaly autora nadchnout jako málokterá jiná freewarovka. Recenzentské reflexy nutí po několika stovkách recenzí velice podobných her přistupovat spíše s despektem a málokterá hra skutečně přilepí k monitoru a nedovolí jíst, vylučovat ani spát: Stop Clock Drop to ale dokáže. Stačí?

Stop Clock Drop
Výrobce: Logan Ames
Status: freeware
Sys. požadavky: Procesor 300 Mhz, 64 MB RAM
Platforma: Windows
Homepage: N/A
Download BonusWeb.cz (7,8 MB) | mirror
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší