Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

RPG

Crazy Cross - vyjímečné RPG

Crazy CrossPovedené a rozsáhlé RPG od studentů Digipenu, které je přesyceno humorem a parodií, jež budou doprovázet naše hrdiny na každém kroku až ke šťastnému konci: zničení korporace Makroshaft a hlavního zloducha Gilla Batese.
Nevím, kolik existuje na světě univerzit, na kterých se studenti primárně učí tvořit hry, ale na každý pád se v oblasti freeware angažuje převážně americký Digipen. Od jejich studentů jsme se již dočkali průměrných, ale i originálních počinů jako logické Bontago. Dnes tu máme hru, na jejíž tvorbě se podíleli studenti nejvyšších ročníků a je to na výsledku znát. Crazy Cross je obsáhlý titul, který se co do velikosti blíží těm komerčním. Na oficiálních stránkách hry dodnes visí jen odkaz na stažení zhruba 100MB dema a oznámení, že hra je distribuována hlavně pomocí P2P sítí (což bude asi jedna z mála legálních). Kompletní hru (442 MB bumbrlík) však nabízí i server Fileplanet, na němž se stačí před stažením jen bezplatně zaregistrovat.

Crazy CrossCrazy Cross je zábavné 3D RPG, možná vůbec první, jež staví na filmovém žánru parodie. Jde o volné pokračování top-down RPG Crazy Lou 64, které spatřilo světlo světa v roce 2000. Svým příběhem na ni Crazy Cross přímo navazuje. Vaší hlavní postavou je opět trochu omezený blonďák Crazy Lou a po většinu cesty vám dělá společnost krásná zdravotní sestřička Ema a orientálně vypadající G. Zeus. V Crazy Lou 64 se vám nakonec úspěšně podařilo zlikvidovat úhlavního ďábla Gilla Batese a dobýt jeho pevnost Makroshaft. Jaké je ovšem vaše překvapení, když se v Crazy Cross probouzíte v nemocnici a vše je silně podobné vašim začátkům v Crazy Lou 64. Neblahé tušení je potvrzeno, neboť vás žádný z vašich společníků nepoznává. Co se tedy vlastně stalo? Byl Gill Bates poražen nebo to vše způsobila jen vaše fantasie? Je na čase přijít věcem na kloub…

Crazy CrossOproti prvnímu dílu je Crazy Cross ve 3D a na postavu se díváte z pohledu třetí osoby. Postavy mají stejně jako celá hra komiksový vzhled a zábavnost měla přednost před reálností, přesto jsou modely hodně povedené. Během hraní se postupně přepíná mezi dvěma módy. Nejvíce času zabere procházení rozsáhlých lokací, návštěvy objektů a obchodů, druhý mód je bojový. Vše je pospojováno několika způsoby. Prvním jsou perfektní ručně kreslená intra ve stylu Maxe Paynea. Čas od času je příběh vyprávěn naskriptovaným intrem nebo přímo nahraným videem. Všechny hlavní rozhovory jsou namluveny a konverzace je nedílnou součástí hry. 

Crazy CrossSamotný bojový systém mě ovšem zklamal. Časem sice získáte zajímavou pomoc jako kouzla nebo možnost zavolat mobilem kamaráda, ale samotná bitka je hodně nezáživná. Navíc se souboje odehrávají nečekaně a těsně před nimi na ulici nikoho nevidíte a útok přijde jako blesk z čistého nebe. Boj je však jedním z nejčastějších způsobů, jak získat předměty do inventáře a vylepšit vlastnosti své postavy. Nedílnou součástí je i nakupování. Do obchodů se dostanete přes speciální logo s nápisem HM (Happy Marts). Zde můžete nejen nakoupit a prodat předměty, ale vylepšit si zdraví a využít možností sejvování s pomocí záhadné fialové pohovky. Zdraví si můžete osvěžit v automatu v obchodě nebo během putování za pomoci lepidla. Ne opravdu si nedělám legraci: lepidlo zde nahrazuje lékárnička a i spousta dalších nelogických věcí je vtipný záměr autorů. Občas jsem si nebyl jistý, co je ještě žert a co bug. Na jednom místě třeba můžete bojovat neustále dokola a levně si navýšit skill.

Crazy Cross O tom, kudy se máte vydat a kde vás čeká další úkol, jste informováni směrovou šipkou. Vlastnosti postavy, léčení a celý inventář je spravován z jednoho místa. Body získané v bojích můžete proměnit v kouzla či navýšení útočného a obranného čísla. Grafická stránka hry je celkově nadprůměrná. Pokud přimhouřím oko nad pohybem, musím přidat plusové body za komplexnost a výborná intra. Hudební doprovod je takřka profesionální a jak jsem se již zmínil, všechny důležité rozhovory jsou nadabovány. Kvůli své velikosti si hru někteří z vás nebudou moci dovolit stáhnout, ale pokud disponujete alespoň trochu rychlým připojením, doporučuji tak udělat, neboť Crazy Cross je vyjímečným projektem v rámci nezávislé vývojářské scény. V konečném hodnocení mu dávám devět bodů s dodatkem, že má blíže k osmičce než desítce. Přeci jenom tak rozsáhlá hra a ještě k tomu RPG si s sebou nese určitou porci chyb.

Crazy Cross
Výrobce: Digipen
Status: freeware
Sys. požadavky: P800, 128 MB RAM, 32MB graf. karta
Platforma: Windows
Homepage:  N/A
Download Bonusweb - demo (115 MB)  | mirror - demo | plná verze 484 MB (Fileplanet)
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší