Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

RPG

Wandering Knights - EverQuest zadarmo

Wandering KnightsSkvělé 3D fantasy RPG z prostředí rytířů, mumií, jedovatých kober a starodávných démonů. Chcete se volně potulovat světem, postavíte se na stranu dobra nebo zla? Můžete si vybrat! Neváhejte ani chvilku a stahujte...
Žánr RPG je mezi freewarovkami zastoupen poměrně malým počtem titulům, neboť jejich tvorba je časově a programátorsky značně náročná. Nedávno všechny fanoušky potěšilo ryze české RPG Mrtvý drak. Dnešní hra však i v rámci žánru RPG patří mezi nejváženější. Patří totiž do kolonky fantasy 3D RPG, kde jí v rámci komerčních her dělají společnost tituly jako Everquest nebo Morowind. Jak tento odvážný amatérský projekt dopadl?

Život se zastavil. Oblohu pokryl černý stín a z nebe sestoupil démon. Démon, jehož jméno se nevyslovuje. Dovedete si představit pro vás – potulného rytíře – větší výzvu? Ovšem je jen vaší volbou, zda se v rozsáhlém světě budete jen tak zbůhdarma potulovat nebo plnit questy a piplat svou postavu na závěrečný souboj s démonem o nadvládu nad světem. Nebo se s ním snad spojíte a přidáte se na stranu zla? Rozhodnout musíte vy…

Wandering KnightsJako každé správné RPG, i zde začnete výběrem postavy. Systém je trochu netradiční, výběr povolání a vlastností se děje vyplněním formuláře. V něm jsou otázky na vaši osobu, vlastnosti, minulost, rodinu a má tak vybrat váš nejvhodnější profil. Je možné však využít i předdefinované profily, které vás zařadí do jedné ze skupin Válečník, Obchodník nebo Zloděj. Důležitou vlastností je věk postavy, který ovlivňuje poměr mezi sílou a mentalitou.

Herní svět je tvořen dungeony, jež mají podobou čtvercových ploch. K dispozici jich je několik desítek a jsou vzájemně pospojované. Ve světě narazíte na různé domy, specializované obchody a samozřejmě spoustu objektů s ukrytými bonusy a předměty jako sudy, povozy. Questy jsou vám zadávány u náboženských sloupů. Jsou velmi rozmanité a jejich plněním zlepšujete vlastnosti, záleží ovšem na vás, zda je budete plnit. Někdy musíte zničit nějakého hrdinu, získat magický předmět, obětovat peníze či dokázat svouWandering Knights šikovnost okrádáním.

Co by to bylo za RPG, kdybyste nemohli vylepšovat svou postavu? Zde má každá soubor statistik jako síla, odolnost, útočnost, koordinace, rychlost, inteligence a spousta dalších. Jejich vylepšování je založeno na plnění questů, používáním předmětů či bojovými zkušenostmi. Zakoupené, nalezené či nakradené předměty lze prodávat v obchodech nebo je přímo měnit s postavami. Záleží samozřejmě na orientaci vaší postavy, zda jde o válečníka, obchodníka nebo zloděje, jaký způsob k opatřování předmětů nejčastěji využije.

Někdy dobré slovo nepomůže a na řadu přijde síla. Pokud se vám nepodaří postavu okrást a ona vás odhalí, také s uklidňováním neuspějete. Každou šarvátku si však dobře rozmyslete. Svět je plný různých ras a hrdinů – mumií, kostlivců, kober, glimů a dalších NPC. Pokud však zaútočíte na jednu z nich, tak čekejte útok i ze strany poblíž stojících postav stejné rasy.

Wandering KnightsGrafika je plně ve 3D a je opravdu skvělá. Kamera volně rotuje v prostoru, zvládá přibližování a oddalování. Herní svět je rozlehlý, plný stromů, s různorodým terénem. Vše je doprovázeno vizuálními efekty. Možná je škoda, že jednotlivé scény nemají různorodější tvar a všechny jsou čtvercové. Hratelnost sice nabízí potulování světem, ale takto se brzy začnete nudit, neboť zde nenajdete nějakou postranní zábavu, hraní miniher a interakce s objekty je taktéž omezená. Jakmile se ale ponoříte do plnění úkolů, konverzace, spiklenectví a bojů, rázem máte postaráno o zábavu na mnoho hodin. Současná verze je stále označována jako beta, ovšem vývoj trvá již od roku 2002. Stále zde najdeme nějaké chybky (třeba vypínání grafiky na pozadí v určitých zónách), ale i tak jde již o značně stabilní vydání. Wandering Knights je RPG, které zkrátka musíte vyzkoušet. 

Wandering Knights
Výrobce: Nuclear Loaded Ent.
Status: freeware
Sys. požadavky: P600, 128 MB RAM
Platforma: Windows
Homepage: http://www.nuloen.com/wk.html
Download BonusWeb.cz (15 MB) | Mirror
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší