Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Simulátory

Food Force – zachraňte svět před hladomorem!

Obrázek “http://plnehry.idnes.cz/obrazek/foodforce3s.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Charitativní hra OSN vám nenásilnou formou představí její potravinový program. V šesti rozličných misích si zalétáte vrtulníkem, postavíte fungující ekonomiku, budete vyjednávat s povstalci či sestavovat vhodný nutriční jídelníček. To vše v profesionálním zpracování.
Freewarové hry jsou nejen volným ringem pro originalitu a kreativnost amatérských vývojářů. To záhy pochopily i velké firmy, jež pomocí reklamních her oslovují své potenciální zákazníky, lákají ke sledování filmů či zakoupení komerčních her. Přesto není prostor v této oblasti stále zaplněn a zatímco komerční tituly ustrnuly na pouhém zvyšování číslovek u zaběhlých sérií, vstoupila do freewarových vod i americká armáda s profesionálně zpracovaným válečným titulem America´s Army: Special Forces, novodobým Strýčkem Samem. Jako protipól se pak může jevit oblast charity. Zatímco rekrut nových vojáků skrze akční střílení se zdá logický, propagace programu OSN pro potraviny, založená navíc na nenásilném přístupu, je jako dráždit krocana červeným hadrem. Jak dopadla tato bílá holubice na pódiu zábavy ovládaném Impy a brokovnicí z Moorhuhnu? 

Food ForceHlavním úkolem Food Force je seznámit děti s problémem hladomoru, jenž zabije ročně na světě víc lidí, než AIDS a malárie dohromady. V šesti misích se pokusíte zachránit ostrůvek Sheylan, jenž leží někde uprostřed Indického oceánu. Každá mise přitom představuje odlišnou hru. Postupně budete pátrat po hladových ve vrtulníku, míchat potraviny s optimální nutriční hodnotou, shazovat balíky s pomocí z letadla do přesně vymezeného prostoru, nakupovat potraviny od jednotlivých bohatých států za co nejpříznivější cenu, vyjednávat se vzbouřenci, odminovávat cestu pro průjezd konvoje a nakonec simulovat vlastní obnovu vesnice, nastartovávat v ní normální život a budovat nezávislost obyvatel na další pomoci. 

Food ForceJeště v žádné hře jsem se nesetkal s takovou multižánrovou směskou, jež vám nabídne akci, náznak adventury, logické puzzle a budovatelskou strategii. Bohužel jednotlivé hry nejsou pro „pařana“ nijak obtížné a hluboce rozvedené. Neznamená to však, že by se u Food Force nudil. Díky bodové motivaci a výsledkové listině na internetu se budete snažit nejen splnit úkol, ale přímo excelovat a být ten největší slepicobijec – tedy pardon – potravinový expert. A excelovat ve hře, kterou zvládne každé dítě, to je přece lepší výzva, než být první v arkádě se skrytými bonusy, ke kterým se normální člověk nedostane, protože je odrazen již na začátku. 

Značnou část hry (a bohužel i velikosti) tvoří animace a videa. Každá mise je uvozena intrem, následuje podrobný trénink a po vlastním levelu ještě souhrnné video, jak právě proběhlá hra vypadá ve skutečném životě. Možná vás překvapí, jak neskutečně blízko k sobě mají. 

Food ForceI když byla celá hra vytvořena jen za pomocí několika produktů společnosti Macromedia, pyšní se precizním zpracováním. Samotné „minihry“ by sice mohly být graficky propracovanější, přesto celkový dojem je bombastický. Food Force v sobě spojuje videohru, multimediální výuku a filmový zážitek. Zatím jsem se nezmínil o žádných záporech. Velkým mínusem je 200MB velikost souboru a také anglický jazyk. V některých titulech angličtina nevadí, mnohé výrazy se již zaběhly, ale zde je to jako u adventury. Bez její znalosti neporozumíte brífinkům a poselstvím, jež se vám snaží hra předat a zážitek sráží na polovinu.

Food Force je nepochybně velmi zajímavá hra, kterou byste měli rozhodně vyzkoušet. Proslýchá se, že se podobnou cestou vydá možná i Červený kříž. Třeba z toho vznikne druhý Theme Hospital :-). 


Food Force
Výrobce: UN
Status: freeware
Sys. požadavky: P400, 64 MB RAM
Platforma: MAC, Windows
Homepage:  http://www.food-force.com/
Download Bonusweb (227 MB)  | mirror
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší