Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Strategie

Battle for Wesnoth - tahová strategie ve stylu Warcraft

Battle for WesnothDnešní fantasy tahová strategie je opravdovým klenotem. Nabízí pět kampaní, multiplayer, skirmish, vychytávky běžné z komerčních her, výborný příběh a skvělou komunitu vývojářů, kteří to vše pilují ještě do větších detailů.
Strategie jsou v oblasti freeware nedostatkovým zbožím. Já sám jsem velkým příznivcem tohoto žánru, a proto mě každé dílko potěší u srdce. Osobně dávám přednost real-timovým a budovatelským strategiím, možná pro svou pohodlnost. Tahové strategii jsou ovšem i v rámci komerčních her na ústupu. Přesto jsou kamenem tohoto herního stylu, protože vyžadují od hráče nejpropracovanější strategické myšlení, velký přehled o jednotkách a jejich statistikách. Nevýhodou je zdlouhavost a čas, který je nutný věnovat učení. Je pozitivní, že fanoušci se strategií v oblasti freeware nechtějí vzdát a využívají výhody publikování pod licencí GNU. Na zdrojovém kódu a hře tak pracuje velké množství lidí z celého světa, takže tyto hry jsou na vysoké technické úrovni a k dispozici pro více platforem. To je i případ Battle for  Wesnoth. Díky open-source si ji můžete zahrát ve Windows, Linuxu i Macu a v češtině, i když překlad ještě není dokončen, takže se občas míchá s angličtinou.

Battle for WesnothBattle for Wesnoth je tahová fantasy strategie, která se hodně nechala inspirovat ve hře Warcraft. Nabízí vám pět rozličných kampaní, ve kterých si budete moci vyzkoušet většinu misí známých z komerčních her: bojové stezky, dobývání, obranu proti přesile atd. Jedna kampaň je i za Nemrtvé a hned úvodní intro s lichu vás donutí si zkontrolovat, zda jste si nespustili omylem mod k Warcraftovi. Pokud holdujete on-line hře, nebudete vůbec o nic ochuzeni. K dispozici je multiplayer i skirmish (boj s počítačem ovládanými nepřáteli) s nabídkou více než dvaceti map. Na začátku vám doporučuji projít výcvikem, který je detailně zpracovaný a seznámí vás se všemi herními principy. Vaši armádu tvoří rozmanité jednotky z fantasy světa - elfové, králové, lučištníci, nemrtví, mágové. Každá má unikátní vlastnosti a RPG systém, v němž v boji získává vlastnosti nové aBattle for Wesnoth vylepšuje stávající. Rychlost a bojeschopnost je ovlivněna i terénem a denní dobou. Základní surovinou je zlato, které vám přidávají obsazené vesnice. To vás nutí útočit, dobývat a zároveň hájit co největší území. Hratelnost je opravdu skvělá, nabízí několik úrovní a díky spoustě misí a propracovanému příběhu mnoho hodin zábavy. Hra je stále ve vývoji, takže nové kampaně a mapy pro on-line pařbu se stále rozrůstají. 

Battle for Wesnoth disponuje izometrickou grafikou. Postavy, budovy a prostředí jsou propracovány do malých detailů. Battle for WesnothKaždou kampaň doprovází intro a příběh s výbornou dějovou linkou. Samozřejmě nechybí dobrá hudba na pozadí. Jak jste mohli poznat z recenze, najdete zde všechny prvky z komerčních strategií. Pokud by se jednalo o real-timovou strategii, dal bych jí nejvyšší hodnocení. Takto musím trochu slevit, ale to nic nemění na faktu, že jde o mimořádně povedenou hru, i když s poněkud větší velikostí. Nenechte se ale odradit a stahujte!

Poznámka: My vám nabízíme ke stažení poslední vývojářskou verzi. Pokud byste s ní měli problémy, využijte alternativní download.

Battle for Wesnoth
Výrobce: David White
Status: freeware
Sys. požadavky: P600, 64 MB RAM
Platforma: Linux, Windows, MacOSX, BeOS, Solaris, FreeBSD, OpenBSD, NetBSD
Homepage: http://www.wesnoth.org
Download BonusWeb.cz (32 MB) | Mirror
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší