Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Strategie

NetStorm – válka živlů začíná!

NetStormChtěli by jste si zkusit, jaké to je mít na povel sílu celého živlu? Chcete ničit své nepřátele obřím tornádem, slunečními disky či kulovým bleskem? V dnešní hře máte jedinečnou možnost si to vyzkoušet!
Přiznám se, že jsem velký příznivec real-time strategií a tak když jsem zjistil, že je tato hra freeware (nebo přesněji, abandonware), nemohl jsem si ji nechat ujít. NetStorm je totiž zástupcem klasických strategií z let minulých – je zde několik odlišných stran, za které lze hrát, těží se tu suroviny, bojuje se… Ovšem přináší i zajímavosti, které se mnohdy nevidí. Celá hra se totiž odehrává ve vzduchu, na jakýchsi létajících ostrovech. Strategie v této hře nespočívá jen v těžení surovin a vyrábění jednotek, je také velmi důležité jak se vůbec k nepříteli či zdrojům surovin dostanete! Mezi ostrovy můžete stavět mosty, ale ne tak jak se Vám zlíbí. K dispozici máte vždy náhodně vybrané „součásti“ a ty na sebe napojujete tak, aby vznikl funkční a stabilní most. Pokud něco uděláte špatně, nejenže Vám most může spadnout, ale také se může stát, že se Vám nepodaří k druhému ostrovu most připojit! Zbrklost ve stavění se opravdu nevyplácí, zvláště uvážíte-li, že součástky mostu musí teprve „dozrát“. Ano slyšíte správně. Jakmile použijete jednu součástku, objeví se další, ale poněkud rozbitá. Když ji postavíte ihned, bude chatrnější a most se snadno zboří, pokud vyčkáte, dojde k jejímu zpevnění a most vydrží více.

NetStormOd stavění mostů se přesuneme k budovám. Základní jednotkou této hry je kněz a jeho důležitost je opravdu značná. Je to jediná jednotka, která umí ze začátku stavět a také je stěžejní pro Vaši další existenci. O tom si ale povíme později. Hlavní budovou, tedy jakousi základnou, je samozřejmě chrám. Podle chrámu jednoduše poznáte, jakému živlu jste zasvětili svoji existenci a hlavně, postavením chrámu získáte kontrolu nad ostrovem a možnost začít rozšiřovat svůj vliv. Po postavení chrámu následuje druhá velmi důležitá budova, kterou je dílna. Díky ní získáte přístup k dalším budovám (převážně útočným) a také možnost stavět golemy, Vaši pracovní sílu. Golemové umějí těžit a mohou zajmout zneškodněného kněze, takže vězte, že je budete používat téměř neustále. A jak lze vůbec v této hře vyhrát? Je to vlastně velmi jednoduché – stačí zneškodnit nepřátelského kněze (výstřel z děla to obstará skvěle) a unést jej za pomoci golema. Poté už jen zbývá obětovat onoho nebožáka na oltáři a vítězství je Vaše. Nemusíte tedy vůbec ničit nepřátelské opevnění, pokud je nepřítel dost hloupý na to, aby se s knězem procházel v nezajištěných oblastech… Stejné to je ale i pro Vás, takže pozor, jakmile si Váš nepřítel odnese Vašeho kněze domů, patrně bude zle.

Hra samozřejmě nabízí možnost hrát za různé strany, ale ať už si vyberete kteroukoliv, nejzajímavější to bude jakmile se dostanete od univerzálních zbraní (tedy těch, kterým stačí k provozu jakýkoliv typ energie), k těm speciálním, které vyžadují konkrétní typ energie aby fungovaly. Základní typ energie se zde nazývá slunce, ty speciální jsou voda, vítr a blesk. Vy budete hrát za jeden z těchto tří, přičemž smíte používat budovy a jednotky závislé na slunci a na tom živlu, který jste si vybrali. To znamená, že vrhač slunečních disků si může postavit každý, ale Ledovou věž či Bleskový kanón jen příslušný kněz. Z toho plynou další strategické možnosti, protože jinak se hraje proti Vodě a jinak proti Blesku. Více již tuto problematiku rozebírat nebudu, určitě se sami přesvědčíte, jak různorodá strategie NetStorm je.

NetStormPo grafické stránce je dle mého názoru NetStorm bezchybný. Ano, grafika je trochu zastaralá, ale líbivá a propracovaná, se spoustou animací a kvalitního designu všech objektů ve hře. Nejvíce jsem si užil obětování nepřátelského kněze - když se zmítá v poutech a Váš posluhovač odříkává zaklínadlo posledního živlu, je to opravdu nádhera ;-) Zvukovým efektům také nelze nic vytknout, co je však největší plus je kampaň. Jsou zde dokonce tři (za každý živel, jak jinak) a nechybí ani perfektní tutoriál, který mimochodem doporučuji zahrát. Pokud by Vás singleplayer omrzel, vězte, že je tu také multiplayer a i v dnešní době potkáte na serverech spousty hráčů. Je to také díky velké hráčské základně a fanovských stránkách, kde najdete tuny dalších věcí, jež Vám zábavu ještě prodlouží. Sečteno a podtrženo, NetStrom je hra vynikající a jako taková si zaslouží i vysoké hodnocení. Nezkusit si tuhle strategii by znamenalo připravit se o slušnou porci zábavy!
NetStorm
Výrobce: Activision
Status: freeware
Sys. požadavky: P400, 64 MB RAM
Platforma: Windows
Homepage:  http://www.netstormhq.com
Download BonusWeb.cz (13,4 MB) | mirror
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší