Herní svět

TISK

Statistika

Kalendář

Dostupnost

Měření dostupnosti z webu webber.cz

Zajímavé odkazy

The crims-

The Crims se odehrávají v CrimCity - metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máš omezený čas na to, aby sis udělal tolik respektu, kolik budeš moct. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

 

 

 

  
  

Gladiatus.cz
Pokud nemáš strach z divočiny, pokud dokážeš hrdě vstoupit do arény a porazit každého, kdo tě vyzve - pak neváhej a vstup do nelítostného světa Gladiatu!
Hrát
 

Travian.cz

Travian je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hraješ s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedeš obyvatele ke slavě a vítězství.http://travian.cz/img/cz/s/s7.gif

Strategie

Sorades: Die Befreiung - Command and Conquer zadarmo

Sorades: Die Befreiung Perfektní 3D real-timová strategie, která je nápadně podobná hře Tiberian Sun. Zmutované tvorstvo, nezbytné těžení surovin a především pompézní bitvy ve 13 misích nebo skirmishi, to si rozhodně nesmíte nechat ujít!
Píše se rok 2184 a země se pomalu oklepává z dlouhotrvajícího konfliktu. Z deseti miliard přežilo všeho všudy několik milionů lidí, ale i tak lze hovořit o štěstí. Kdoví, jak by vše dopadlo, kdyby loď Sorades nedobyla nepřátelské základny zákeřné rasy Loader. Přesto se zbytky jejich národa opevnili pod ochranou písečných dun Sahary a nyní se snaží početní nedostatek vyrovnat radiací zmutovanými jednotkami a precizní obranou.

Sorades: Die Befreiung je real-timová strategie z Německa, na které se pracuje již třetím rokem. Nyní byla odladěna do takřka finální podoby a my se tak s ní můžeme blíže seznámit. Nebudu se tajit tím, že RTS jsou mou krevní skupinou a že Sorades: Die Befreiung nejvíce času věnuji sérii Command and Conquer, proto mě Sorades doslova nadchli. Autoři se jí totiž inspirovali ve velké míře, obzvláště pak dílem Tiberian Sun. Velkou část terénu tvoří nezbytné mimoúrovňové ostrůvky s nájezdy, základny je možné obrnit v roklích a také základní surovina je velmi podobná tibériu. Když k tomu připočteme jednotky hojně využívající laserové a světelné paprsky, podobné jednotky, obranné zdi a slizké skvrny po mrtvých nepřátelích, nebudete si občas skutečně jisti, kterou hru vlastně hrajete.

Sorades: Die BefreiungV Sorades: Die Befreiung proti sobě bojují dvě frakce, vy hrajete za lidi a bojujete proti Loaderům. Bohužel je ve hře jenom kampaň za lidi a ani ve skirmish módu nemůžete za Loadery hrát. Škoda, taková armáda robotů připomínajících Goliath ze Starcraftu by nebyla k zahození… Nabídka budov je poměrně skromná, stavět můžete válečnou továrnu, nové základny, elektrárnu, kasárna, radar, laserové obranné věže a zdi. Pěchotu zastupuje pěšák a raketometčík, nabídka vozidel je širší: transportní vozidlo k přepravě pěchoty, lehký tank Panzer, dalekonosná Artillerie, rychlá Buggy, střední tank Sinus-Panzer a dvoukanónová pevnost na pásech Zerstören. Soupeřovy jednotky jsou odlišné a snad s výjimkou obranných střeleckých věží se mi zdály o něco silnější. Základem ekonomiky jsou rafinérie, kterých můžete postavit jen omezené množství (nerozšíří se ani Sorades: Die Befreiung po stavbě více základen). Ty je třeba umístit přímo na pole se surovinou, jež se těží ze země bez pomoci harvestrů. Každou budovu (a tím i jednotky, které se v ní vyrábějí) lze v několika stupních upgradovat, čímž se zlepšují jejich vlastnosti.

Hlavním tahákem je připravená kampaň, která má třináct různorodých misí, během nichž se dostanete i k jednotkám, jež nejsou normálně dostupné (viz hacker k obsazování budov hned v úvodní misi nebo generál). Kampaň nepostrádá silný příběh, uvozuje ji dokonce brífink s krátkými videosekvencemi. Během mise pak plníte jednotlivé zadané úkoly, jejichž rozluštění asi bude o něco obtížnější, protože celá hra je v němčině. 

Sorades: Die BefreiungSorades: Die Befreiung by se dali rovnou zabalit do úhledné krabice a prodávat jako sharewarová hra. Jejich zpracování je naprosto profesionální v každém detailu. Přeskočíme-li „samozřejmosti“ jako minimapa, Fog of War, označování skupin jednotek, dostaneme navíc perfektně detailní 3D modely budov, pěkné animace a particle efekty, bohaté okolní prostředí s kytkami a dalšími drobnostmi. Do toho všeho skvělá hudba, která reaguje na dění na ploše. Od naprostého ticha, kdy se prakticky nic neděje, až po pochodové melodie při mobilizaci a přesunech. Výbornou si zaslouží i ozvučení (obzvláště u pěchoty) a namluvené hlášky. Vizuální stránku dokreslují perfektní intra a brífinky. Ve hře bohužel není multiplayer, a tak musíme vzít za povděk skirmishem, do kterého však díky přiloženém editoru existuje také velký počet Sorades: Die Befreiung fanouškovských map. Vyzdvihnout by se dala celá řada věcí, třeba detailní statistiky po skončené bitvě, které nejsou jen pouhým seskupením čísel, ale graficky vyjadřují sílu týmů v jednotlivých partiích, výborná dokumentace, díky níž herní principy pochopí i člověk, jenž strategie nikdy nehrál atd.

Bohatě by nám stačily prsty jedné ruky, abychom spočítali freeware strategie, které se Sorades vyrovnají. Můžeme se jen těšit do budoucna, kdy bychom se mohli dočkat rozšíření počtu jednotek, implementace multiplayeru a také převodu do angličtiny, protože právě jazyková bariéra je nejspíš tím největším problémem, jenž vám hraní této báječné strategie může znepříjemnit. Viel Glück, Herr General!


Sorades: Die Befreiung
Výrobce: Sorades team
Status: freeware
Sys. požadavky: Procesor 1GHz, 256 MB RAM, grafická karta 128 MB
Platforma: Windows
Homepage:  http://www.diebefreiung.de/
Download BonusWeb.cz (48 MB) | mirror
Žádné komentáře
 

Firefox: Bezpečnější, rychlejší, lepší